Msze święte
Niedziela:
– 8.00 w języku litewskim
– 10.00 w języku polskim
– 11.00 w Widugierach w języku litewskim
– 12.15 w języku litewskim
Dzień powszedni:
– 17.00 w języku polskim
– 18.00 w języku litewskim
Historia parafii
27 października 1597 roku dekretem króla Zygmunta III erygowano parafię Puńsk. Jest to ważny moment w dziejach naszego regionu i data pamiętna dla nas wszystkich, gdyż wyznacza początek rozwoju historii miasta Puńska i parafii.
Dokument założycielski parafii w Puńsku
Tłumaczenie dokumentu:
Zygmunt III, z łaski Bożej, Król Polski, Wielki Książę Litwy, Rosji, Prus, Żmudzi, Mazowsza i Inflant; także następca króla Szwedów, Gotów i Wandali. Niniejszym listem informujemy wszystkich i wszystkich zainteresowanych, że szlachetny Stanisław Zaliwski, chorąży Liw, zarządca naszych lasów Merkina, Lazdija i Seiva, ze względu na swoją pobożność wobec Boga i bardzo pilnie zabiegając o Jego cześć, we wsi Naujoi Puńsk, która należy do nas, położonej w naszej Merkinie, w urzędzie lasów Lazdijas i Seivas z własnych środków zbudował sanktuarium religii rzymskokatolickiej i poprosił nas o wyrażenie naszej zgody na to modlitewną pracę i pracę, aby chronić ją naszą władzą i uznać założenie tego kościoła za legalne i akceptowalne dla nas, a także nagradzać go i zapewniać dobra i dochody
Galeria zdjeć
Muzeum etnograficzne – Stara Plebania
W muzeum można podziwiać wystawy dawnych strojów, rekodzieła ludowego, wystroju wnętrz, a także ceramiki, plecionek, tkanin. Można również kupić wyroby ludowych twórców.